Telefon: +420 702 021 220 | Email: omsnachod@seznam.cz | Adresa: Kamenice 86, Náchod, 547 01 | ČÚ: 561657002/5500 | IČ: 67777414 | Datová schránka: 

Proběhlé akce Střelectví

Proběhlé akce 2020

O cenu hejtmana Královéhradeckého kraje

V neděli 06.09.2020 se konala střelecká soutěž v disciplíně univerzálního trapu (UT 3x25 terčů + 25 terčů finále) pod názvem „O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje“. Samotnou soutěž osobně podpořil i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, a to jak poskytnutím podpory a záštity nad soutěží, tak i osobní přítomností a zahájením samotného závodu.

Pořadatelem závodů byl OMS Náchod a byla vybrána střelnice s nově opraveným zázemím a velmi dobrým střelištěm v Řešetově Lhotě u Náchoda. Velké poděkování patří předsedovi OMS Náchod panu Petru Urbanovi, který se postaral o technické zajištění závodu a velmi hodnotné ceny. Speciální poděkování a velký dík a respekt, patří také předsedovi střelecké komise OMS Náchod panu Jiřímu Plškovi, který osobně zajistil organizaci střeleb. Zajistil vrhačky včetně mikrofonů, terče, střeliště a koordinoval i celý průběh závodu.

Celého závodu se zúčastnilo celkem 24 střelců a na místech vítězů se umístili:

  1. Vladimír Archleb s celkovým počtem terčů 72
  2. Václav Samek
  3. Václav Herzán
  4. Jiří Plšek
  5. Václav Špaček
  6. Jindřich Račák

Za všechny účastníky a střelce mohu potvrdit, že celá soutěž, byla perfektně připravena a vedena. V celém průběhu závodu se nesla velice přátelská atmosféra. Disciplína trapu byla i poměrně hodně střelecky náročná, díky dobře nastavené vrhačce, terénu a okolí střelnice. Poděkování patří i všem myslivcům a přátelům, kteří se podíleli na přípravě akce, chodu zázemí střelnice od zapisování a vyhodnocování výsledků, po přípravu zázemí, posezení a stanů. Samozřejmě vynikající bylo i zajištění občerstvení, jídla a pití pro účastníky a střelce.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na přípravě této soutěže podíleli, protože je to jedna z nejdůležitějších částí jak samotné střelecké přípravy myslivců a střelců, tak je i nedílnou součástí kulturní činnosti mysliveckých spolků. Jedná se o příkladnou prezentaci myslivosti vůči veřejnosti a pevně doufám, že pořádání takových akcí, bude do budoucna zajišťovat dobré jméno činnosti mysliveckých spolků i samotných myslivců a obrazu myslivosti jako celku.

Kamil Zahradník, LDVI

Olivětínská liška


Proběhlé akce 2019

Cena kamaráda

Střílí celá rodina